Atrakcje

Port rybacki - budowany w latach 1935 - 38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. Port opasują dwa falochrony: wschodni oraz zachodni, w kształcie łuku (ponad 700 m), który spełnia także rolę mola spacerowego. Położony nad otwartym morzem jest jednym z najważniejszych portów pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Dysponuje doskonałym zapleczem przetwórczym i chłodniczym dla przemysłu rybnego. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny. Jednostki pływające mogą się tutaj zaopatrzyć w paliwo, prowiant i wodę, dokonać niezbędnych napraw i remontów, zaś ich załogi - korzystać z energii elektrycznej, pryszniców i węzłów sanitarnych. W porcie znajduje się także morskie przejście graniczne w turystyce żeglarskiej do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich. W miesiącach letnich port staje się bazą dla rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Do rejsów po morzu zaadaptowane są kutry rybackie, którymi można wypłynąć na godzinną wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Amatorzy wędkarstwa mogą wziąć udział w 8-godzinnych wyprawach na połów dorsza wędką. Rejsy takie organizowane są przez cały rok i gwarantują wspaniałą, niezapomnianą atmosferę i prawdziwą morską przygodę.

Izba Pamięci Portu – otwarta w 1998 roku stanowi muzeum rybołówstwa i portu we Władysławowie w miniaturze. Znajduje się tam bardzo duża liczba nie publikowanych fotografii z lat 1935-1995 oraz wiele ciekawych eksponatów, takich jak np. replika kutra rybackiego, którym generał Józef Haller wybrał się na wycieczkę po „prawdziwym morzu”, w dzień po „zaślubinach z morzem”, które odbyły się 10 lutego 1920 roku w położonym nad zatoką Pucku.

Dom Rybaka - budowany w stylu socrealistycznym w latach 1953-1957, jako hotel dla rybaków. Mieści się na końcu ulicy Generała Hallera. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miejskiego. Na pierwszym piętrze obejrzeć można wystawę Rękodzieła Kaszubskiego – rzeźby znakomitego twórcy Leona Golli, oraz wystawę fotograficzną Władysławowo - Wczoraj i Dziś. Wieża Domu Rybaka jest doskonałym punktem orientacyjnym i widokowym na panoramę miasta, Bałtyk, Półwysep Helski oraz Zatokę Pucką. Dodatkową atrakcję stanowią okazjonalne wystawy, np. wystawa motyli.

Aleja Gwiazd Sportu - jedyne takie miejsce w Polsce, które możemy podziwiać od 2000 roku we Władysławowie. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy - upamiętniające sylwetki znanych sportowców. Do tej pory w Alei znalazły swoje gwiazdy takich znanych osób, jak m.in. Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała. Podczas festiwalu organizowane są liczne imprezy towarzyszące, jak np. programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, pokazy sztucznych ogni, sadzenie okolicznościowych drzewek, mecze piłki nożnej, w których biorą udział znane postaci sportu.

Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO – kompleks obiektów sportowych, położonych w pięknym miejscu nad samym morzem. W Ośrodku można znaleźć gabinety odnowy biologicznej, gabinety rehabilitacyjne, kriokomorę, gabinety masażu, solarium, salon kosmetyczny, krytą pływalnię, jacuzzi, sauny suchą i parową, hale sportowe, siłownię, night club, kawiarenkę internetową i wiele innych atrakcji.

Kościół pw. Wniebowzięca NMP - znajdujący się przy Al. Żeromskiego we Władysławowie. Świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. Prezbiterium kościoła to neogotycka kaplica z lat trzydziestych, później włączona do nowobudowanego kościoła. Obok kościoła wznosi się dzwonnica, która jest jednocześnie wspaniałym punktem widokowym na panoramę miasta. Co roku odbywają się tutaj Letnie Koncerty Organowe, mające ponad trzydziestoletnią tradycję. Biorą w nich udział wybitni soliści z kraju i z zagranicy.